logo Amiga
Programy  J.P.M- lubmil  

/   J.P. M - lubmil   2006-2013   /

/   22.06.2013 - nowa wersja gry Montezuma   /

Najpierw kilka gierek mojej produkcji na Amigę (wymagają kości AGA, działają też pod UAE na PC). Tak naprawdę nawet AGA nie jest potrzebna, wystarczą OCS w Amidze 500 (16 kolorów).
Montezuma to mój sztandarowy produkt (choć tak naprawdę nie zajmuję się pisaniem gier, większość moich produkcji to programy bazopodobne, a gry to taki wybryk natury - wcale nie uważam, że są one dobre). Montezuma to mój sztandarowy produkt (choć tak naprawdę nie zajmuję się pisaniem gier, większość moich produkcji to programy bazopodobne, a gry to taki wybryk natury - wcale nie uważam, że są one dobre)pisany w sumie najdłużej (i to w roku 1991 gdy miałem tylko Amigę 500 bez twardego dysku).
Ostatnio graliśmy z Misiem w Glistę - na dwie osoby. Super zabawa :))
I znowu powróciliśmy z Kamilem do Glisty - fajne to, choć takie proste. Dorobiłem możliwość zapamiętywania na dysku aktualnego stanu gry (sejwy). Dokładniejszy opis w pliku tekstowym dołączonym do gry. Dopiero ostatnio zauważyłem, że program skompilowany (ja przeważnie uruchamiam go z edytora Amosa, wtedy jest o.k.) czasami reaguje z opóźnieniem na na naciskanie klawiszy :(( Przeczytaj plik tekstowy dołączony do programu. W Glistę sens jest grać tylko wtedy, gdy nie ma ŻADNYCH opóźnień. Tu przepraszam wszystkich, którzy ściągnęli tę grę (a byli tacy ;)) i po uruchomieniu stwierdzili, że coś jest nie tak, podczas gdy ja zapewniałem, że jest przy niej świetna zabawa.
W gry nie grywam już od bardzo dawna. Tzn. czasami syn mnie namówi na granie przez sieć. Na Amidze gram tylko w Glistę. Działa ona na mnie kojąco, zawsze jak jestem wkurzony, zasiadam do Glisty i po chwili (a czasami po ośmiu godzinach) mi przechodzi ;)) Ładzniejsza nazwa byłaby Dżdżownica, no ale jest jaka jest... Poprawiłem sejwy w grze Glista. W poprzednie wersje praktycznie nie dało się grać, zawsze było pamiętane, że grały dwie osoby. Teraz jest już dobrze Za błąd oczywiście przepraszam.

Mamy nową wersję programu Wydatki. Poprawione zostały skoki po Enter na planszach Bilans i Zestawienia. Ponadto na planszy Obroty dołożono nowy gadżet *, powodujący powrót do edycji dnia dzisiejszego. Wyświetlanie kwot na planszy Bilans też jest już poprawne. W wersji 8.01.8c Wydatków, gadżet * na planszy Obroty zyskał podwójne znaczenie. W wersji 8.01.8d poprawiono wyżej opisaną i błędnie działającą możliwość. Dołożony został też nowy gadżet * na podstawowej planszy Obroty. Powoduje on powrót do edycji dnia dzisiejszego. W kolejnej wersji, tzn. 8.01.8a poprawiono wyświetlanie kwot w Bilansie (kwota pod kwotą - teraz jest już równiutko. W wersji 8.01.8e dołożono do menu z wyborem miesięcy (plansze Obroty i Zestawienia) dwie opcje: pocz MC i koniec MC - początek i koniec aktualnego miesiąca odpowiednio. W wersji 8.01.8g dodano możliwość definiowania dat dl obliczeń na datach. W planach jest możliwość wyboru prezentacji wyników na planszy Podsumowania (gadżet Przychody lub Rozchody) w walucie Euro, wg. odpowiedniego przelicznika. Niestety, od dość dawna musiał być ten błąd, a ja go dopiero teraz zauważyłem. W Zestawieniu Obrotów i Sald (prawy przycisk myszki na gadżecie Bilans). Zamienione miejscami były sumy kwot Rozchodów i Przychodów. Nie miało to na szczęście wpływu na wszelkie rozliczenia. To w sumie tylko informacyjna sprawa i wydruk. Oczywiście przeprosiny. choć wiem, że nikt poza mną nie używa tego pro- gramu(czyli sam siebie przepraszam). Jest więc kolejna wersja Wydatków V8.02.0a No i w roku 2010 następna wersja Wydatków 8.03. Poprawione zostały obliczenia na planszy Bilans, które złe były w bardzo szczególnym przypadku. Normalnie nie występowało. 8.04 to tylko uzupełnione Helpy (gadżet ?) W wersji 9.0 zamierzam zmienić podejście do Skarbca. Już nie będzie setek drobnych plików dla nominałów wpłacanych i wypłacanych. Wszystko będzie w jednym pliku Sk.
Pojawił się tu mój nowy program Rocznice - przypominający ważne dla nas daty, że się zbliżają, bądź liczący liczbę dni jakie zostały/upłynęły do/od zadanej daty
I następny program Duplikat, służący do sprawdzania duplikatów wśród plików w podanym katalogu. Sprawdzanie jest dokładne, tzn. odbywa się "bajt po bajcie" Aktualna wersja 1.44 umożliwia już wczytywanie również plików z podkatalogów podanego katalogu.


BTW, na życzenie mogę przesłać na e-mail kod źródłowy dowolnego z moich programów.

Arkanoid   V0.83 Lha - 631 KB -
Glista   V1.02 Lha - 135 KB 26.01.2005
Kości   V0.51 Lha - 73 KB 05.01.1993
Kuleczki   V1.03 Lha - 79 KB 19.02.2005
Montezuma   V3.27 Lha - 116 KB 22.06.2013
Tetris-II   V2.01e Lha - 110 KB 18.02.1992
Rocznice   V1.8c Lha - 78 KB 01.01.2008
Duplikat   V1.51 Lha - 219 KB 27.01.2008


i jeden programik na peceta... - tworzy annuitetowe (czyli z rozbiciem na równe raty i jednocześnie zachowaną zasadą, że odsetki liczone są od kapitału pozostałego do spłaty) rozratowanie pożyczki (w postaci samorozpakowującego się archiwum), działa zarówno pod Windows jak i MS-DOS (jeśli bierzesz pożyczki w Banku, to jak znalazł... np. CapitalBank oszukuje nas tu - na priv służę dowodami). Specjalnie nie ma tu PL-literek, chodzi o to, aby wydruk był czytelny na każdej drukarce. Niestety, drukować można tylko na drukarce lokalnej (igłowej, laserowej), nie udało mi się zmusić Clippera5.2 do drukowania w sieci - pewnie za mało wiem :((

Raty   V0.9 Exe - 160 kB

I kilka programów użytkowych...
Wreszcie się zmusiłem i przygotowałem wersję (nadającą się do zamieszczenia w sieci) mojego programu użytkowego Wydatki. Mam nadzieję, że zadziała na innej Amidze oprócz mojej. Program ma już 17 lat i stale jest ulepszany. Używam go codziennie. Dokładniejszy opis w pliku tekstowym dołączonym do programu. Tu można zobaczyć screenshooty

Wkrótce może pojawią się tu inne programy... Na przykład Wędkarz (ewidencja wypraw wędkarskich), czy Wizja (projektowanie plansz z gadżetami, strefami tekstowymi, suwakami), albo jeszcze jakieś. Może program SiwyWłos, który tworzy tabelę z wpisanymi tu osobami - to jednak jako ciekawostę tylko :))
Program Wędkarz już jest, na razie ze skromnym opisem, ale w samym programie opis wszystkich stref jest wydaje mi się wystarczający :)) Może ktoś oprócz mnie zechce go użyć... Ostatnio zaciekle używam takiego filemastera wlasnej roboty. Hehe, jeszcze nie widziałem nigdy czegoś podobnego. Potrafi wczytać dowolną liczbę plików (nazw). Głównym jego zadaniem jest sprawdzanie duplikatów wśród wczytanych plików. Ma jeszcze różne inne możliwości, też numerowanie nazw, czy odpowiednie operacje na nazwach już istniejących. Pewnie go tu wkrótce dołożę. Programy powyższe wymagają zainstalowanego języka programowania AmosPro. <>BR> Zamieszczam okrojoną wersję języka AmosPro2.01 z zainstaklowanymi odpowiednimi extensions ( tymi, które ja używam i które są potrzebne do działania programów Wydatki i Wędkarz. Chyba nie łamię prawa, gdyż zarówno Amos, jak i extensions do niego są już od dawna darmowe. Archiwum nie zawiera plików z katalogu Help oraz Compiler. Już są te katalogi dołączone (27-01-08). Jak ktoś jest zainteresowany to chętnie podeślę na maila. Proszę tylko do mnie napisać na adres   lubmil@.onet.pl Archiwum z AmosPro można zassać tutaj Amos Pro   V2.01 (1631 kB)

Zamieszczam też program Kalkulator napisany w 1994 roku. Na razie ma on instrukcję z tego roku właśnie, ale jest ona w miarę aktualna. program napisany jest w Amosie, ale skompilowany - nie wymaga więc zainstalowanego AmosPro. Czym się różni ten Kalkulator od innych takich programów... Dokładnością przede wszystkim. Wszystkie dzialania wykonuje z bardzo dużą dokładnością - konkretnie, dopóki długość wyniku nie przekroczy 65000 cyfr. jest w stanie wyliczyć np. silnię 17227 (teoretycznie, bo nie wiem ile by to trwalo ;))

Zamieszczam wreszcie program Wizja. Za jego pomocą były projektowane ekrany programów Wydatki i Wedkarz. Podobnie jak i one wymaga zainstalowanego AmosPro i uruchamia się z Edytora Amosa. Instrukcji nie ma i raczej nie będzie. No chyba, że znalazłby się ktoś zainteresowany tym programem. Można wzorcowo wczytać sobie plansze Wydatków, a obsługę tych plansz można zobaczyć w samym kodzie źródłowym Wydatków.
Wydatki v8.04 lha - 473 kB 30.09.2012 wydatki-graby
Wędkarz v1.05 lha - 600 kB 12.08.2005 wedkarz-graby
Kalkulator v1.57c lha - 90 kB 23.10.2003 kalkulator-graby
Wizja v1.04.0k lha - 90 kB 23.10.2003 wizja-graby

Jako zupełnienie zamieszczam szczegółową dokumentację (opis parametrów właściwie) procedur zawartych w WLib.AMOS. Niestety tylko w formacie .doc ją posiadam. Znajdziemy tu opis parametrów stref tworzonych w programie Wizja, czyli WLib_E.AMOS. oraz parametrów requesterów, czyli WLib_G.AMOS. Samą obsługę ekranów stworzonych w Wizja najlepiej obejrzeć w programie Wydatki.
WLib.AMOS doc

- Jak się nazywasz?
- Nietoperz
- Więc jeśli nie jesteś Toperz, to kim jesteś?

Im bardziej Prosiaczek zaglądał do chatki, tym bardziej tam Puchatka nie było


Księga Gości -pokaż wpisy
Księga Gości -dodaj wpis



  od dnia 07.06.2001